11 marzec 2018

Nieznana twarz hostessy – czym się zajmuje?

Trendy
Praca hostessy kojarzona jest przede wszystkim z promocjami na targach i eventach firmowych – tak wynika z licznych ankiet i badań prowadzonych przez agencje modelek i hostess. Prawda jest całkowicie inna! Hostessy i modelki zatrudniane są do wielu interesujących przedsięwzięć, z których targi i konferencje to tylko wierzchołek góry lodowej!

Promowanie produktów i usług

Promowanie produktów, marek i usług to jedno z najczęściej wykonywanych zadań przez profesjonalne hostessy. Zanim jednak podejmą się one tej pracy konieczne jest dopasowanie konkretnej osoby do zlecenia – zdarza się dość często, że klienci mają wymagania odnośnie wyglądu i prezencji hostessy zatrudnianej danego dnia. Sama hostessa musi również wnikliwie zapoznać się z notatkami o produktach czy usługach danej firmy, aby móc wypełniać swoje zadanie. Zazwyczaj w trakcie targów czy konferencji hostessa jest również zobowiązana do przygotowania ekspozycji, dbanie o stanowisko targowe, rozmowę z klientami.

Hostessy-tłumaczki

Poznań to miasto znane z różnych wydarzeń. Podczas międzynarodowych targów gośćmi firmy często bywają obcokrajowcy. W taki sytuacjach warto poszukać hostessy mówiącej w obcych językach. Coraz więcej topowych agencji daje możliwość zatrudnienia hostess posługujących się płynnie takimi językami jak angielski, hiszpański czy francuski. Taka hostessa z pewnością wpłynie na wizerunek firmy w oczach gości.

Fordanserki, zapraszające do zabawy!

Bankiety połączone z zabawami tanecznymi to idealne miejsce do zatrudnienia fordanserki. Zadaniem hostess doskonale odnajdujących się w tańcu jest zachęcenie gości do wspólnej zabawy na parkiecie.

Animatorki

Zadaniem animatorek jest profesjonalna opieka i praca z dziećmi podczas imprez takich jak wesela, chrzciny, komunie. Animatorki, dysponując nie tylko talentem pedagogicznym, ale i zdolnościami plastycznymi, potrafią porwać dzieci w różnym wieku w wir zabawy! Zazwyczaj animatorki w pracy dysponują sporym wachlarzem przedmiotów i przyborów niezbędnych do stworzenia niewielkiej imprezy dla maluchów.

Statyści

Statystowanie podczas kręcenia reklam czy seriali nie jest niczym nowym dla hostess. Producenci telewizyjni i filmowi zdecydowanie częściej decydują się na zatrudnienie osób obytych z kamerami czy obiektywami aparatów fotograficznych. Zaletą hostess statystujących na planach jest naturalność i brak tremy!

Promotorzy

W ofercie profesjonalnej agencji nie może zabraknąć również promotorów – to panowie, którzy odznaczają się nie tylko elegancką prezencją, ale również wiedzą z zakresu motoryzacji czy zagadnień informatycznych. Promotorzy mogą także być gospodarzami gal czy konferencji.