05 lipiec 2017

Kto może zostać modelką? O wymiarach idealnej modelki

Jak zacząć?
Świat modelingu to marzenie wielu młodych dziewcząt. Która nie chciałaby być drugą Kate Moss czy Cindy Crawford? Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Oczywiście, nie jest to takie proste. Jednak nie ma sensu się zrażać, warto próbować! Prócz ładnej buzi potrzebujecie sporej dawki samodyscypliny i wytrwałości w pracy nad swoim ciałem. Przedstawiamy listę wymiarów, wymaganych od każdej modelki.

Wzrost

Przyjęło się sądzić, że modelki powinny być bardzo wysokie. I rzeczywiście najlepiej, gdy mieszczą się w granicach 174 - 180 cm. Jeśli jednak jesteście nieco niższe, zawsze możecie zrobić karierę jako fotomodelki.

Biust

Niestety w tym zawodzie duży biust jest rzeczą niepożądaną, gdyż zakłóca harmonię sylwetki. W związku z tym modelka powinna mieścić się w najbardziej uniwersalny stanik, czyli taki z miseczką w rozmiarze A lub B oraz obwodem pod biustem około 75 cm. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Talia

Talię mierzymy zawsze w najwęższym miejscu w pasie. Jej obwód przy co najmniej 178 cm wzrostu nie powinien przekraczać 65 cm. Oczywiście płaski, dobrze umięśniony brzuch to absolutnie podstawowy warunek do zaakceptowania sylwetki kandydatki na modelkę. Dlatego prócz przestrzegania zdrowej, bogatej w warzywa i owoce diety należy również skupić się na ćwiczeniach.

Biodra

Obwód bioder mierzy się z kolei w najszerszym miejscu na pupie, nie zaś jak wiele dziewcząt sądzi na wysokości kości biodrowych. Mierząc 178 cm wzrostu, górna granica obwodu bioder nie powinna przekraczać 93 cm, zaś w przypadku 174 cm wzrostu mieścić musi się w przedziale pomiędzy 85 cm a 90 cm.

Uda

Powszechnym, częstym utrapieniem wielu dziewcząt są zbyt masywne uda. Niestety pech chciał, że u kobiet tkanka tłuszczowa w nadmiarze odkłada się na wewnętrznej stronie ud. Dlatego poza wykonywaniem ćwiczeń na mięśnie brzucha warto również regularnie trenować nogi. Już kilka prostych ćwiczeń może pomóc w zwalczaniu tzw. poduszek tłuszczu w okolicach kroku. Prawdopodobnie najlepszym sposobem na nie jest jazda konno - ściskanie kolanami siodła zmusza do pracy wewnętrzne mięśnie ud, tym samym spalając tkankę tłuszczową. Idealny obwód uda wynosi 50 cm.