04 marzec 2018

Idealna kandydatka na hostessę

Jak zacząć?
Praca hostessy dla wielu wydaje się być niewymagająca i prosta – nie bardziej mylnego. Okazuje się, że idealna kandydatka na hostessę powinna posiadać szereg pożądanych cech charakteru i umiejętności, aby odnalazła się w tej pracy i mogła wykonywać ją prawidłowo. O jakich cechach mowa?

Czy wygląd jest najważniejszy?

Przyjęło się, że hostessy muszą przy przede wszystkim ładne i efektowne wizualnie. To – zdaniem wielu – jest oczywiście kwestią względną. Nie jest prawdą, że wybierane są osoby posiadające konkretne wymiary ciała. Zdecydowanie ważniejsze jest nastawienie oraz umiejętności. Kobieta pragnąca podjąć się pracy jako hostessa powinna jednak odznaczać się proporcjonalną figurą, prawidłową sylwetką ciała, dobrą prezencją. Nie bez znaczenia jest zadbana twarz, promienna skóra, piękny uśmiech i zdrowe zęby – prawdą jest, że uśmiech to nasza najlepsza ozdoba! Nie jest także powiedziane, że hostessa musi wyróżniać się wysokim wzrostem – panie mierzące mniej niż 170 cm również mogą ubiegać się o to stanowisko. Agencja hostess i agencja modelek - Papilio

Profesjonalizm, entuzjazm i otwartość na ludzi

Założeniem jest, że hostessa ma wspierać sprzedaż konkretnego produktu lub usługi. Jest ona niejako wizytówką danej firmy – powinna nie tylko doskonale znać reklamowany produkt, ale także umieć o nim opowiadać. Niezbędna jest otwartość na ludzi – hostessa dobrze czuje się w rozmowie z potencjalnymi klientami marki, potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania związane z produktem. Jej zadaniem może być również przybliżenie filozofii samej marki. Zadaniem hostessy jest także zapewnienie komfortu zaproszonym na konferencję czy bankiet gościom. Hostessa służy radą i wskazówkami. Aby dobrze wykonywać swoją pracę hostessa powinna sumiennie podejść do tematu poznania marki, produktu, usługi. W tym celu konieczne jest zapoznanie się z briefem przygotowanym przez zleceniodawcę.

Znajomość języków obcych to dodatkowy atut!

Miasto Gdańsk coraz bardziej widocznym na arenie międzynarodowej – na targi, konferencje i szkolenia przyjeżdżają do nas goście z całego świata. W takich sytuacjach niezbędne jest, aby hostessa znała przynajmniej jeden język obcy, w którym swobodnie może komunikować się z zagranicznymi gośćmi. Nie chodzi tu o skomplikowane dysputy, ale o możliwość nawiązania kontaktu i przeprowadzenia niezobowiązującej rozmowy o produkcie czy marce.