Hostessy i różne wydarzenia branżowe

W dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju wydarzeń branżowych są hostessy – młode, atrakcyjne, inteligentne dziewczyny, które pełnią rolę prawej ręki gospodarza imprezy, przejmując część jego obowiązków. Oprowadzanie gości po terenie eventów, udzielanie praktycznych informacji, odpowiadanie na zadawane pytania, dbanie o ich dobre samopoczucie oraz budowanie świadomości i pozytywnego wizerunku marki, poprzez promowanie jej produktów lub usług to podstawowe zadania każdej hostessy. Sprawdź, na jakie wydarzenia warto zatrudnić hostessy, a także czego możesz od nich oczekiwać.

Imprezy promocyjne

Podczas imprez promocyjnych hostessy poza promowaniem określonego produktu, za zadanie mają tworzenie przyjaznej atmosfery wokół marki. Wobec tego przede wszystkim zachęcają przechodniów do przetestowania produktów i prezentują je w sposób atrakcyjny dla potencjalnych klientów.

Targi wystawiennicze

Na targach wystawienniczych, na których z reguły prezentuje się bardzo dużo firm o podobnym profilu branżowym rolą hostessy jest przykucie uwagi gości i potencjalnych klientów do stanowiska konkretnej firmy. Profesjonalna hostessa zaprasza klientów do zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa, a także udziela podstawowych informacji o jego usługach lub produktach, tak by wyróżnić go spośród konkurencji.

Spotkania biznesowe

Na spotkaniach biznesowych, podczas których przede wszystkim nawiązuje się nowe znajomości, hostessa o nienagannym wyglądzie musi także wykazać się inteligencją i wiedzą. Poza rozdawaniem ulotek i materiałów szkoleniowych, dobrze, kiedy zna język obcy, gdyż wówczas może również wcielić się w tłumaczkę, tym samym umożliwiając kontakt z zagranicznymi kontrahentami.