Hostessa – na czym polega obsługa eventów?

Do dziś wielu z nas zastanawia się kim jest hostessa i na czym polega jej rola. Z pewnością większość z nas powiedziałaby, że to młoda dziewczyna, która przechadzając się po galerii handlowej lub stojąc przy małym stoisku w supermarkecie uśmiecha się do mijających ją ludzi i zaprasza do odwiedzenia konkretnego sklepu lub wypróbowania określonego produktu. Nastolatki i studentki natomiast często zastanawiają się, czy nadawałaby się do tego typu pracy i czy rzeczywiście warto podjąć taką próbę. Automatycznie w ich głowach pojawiają się pytania o wymagania, pożądane cechy i charakter pracy.

Jakie wymagania stawia się przed przyszłymi hostessami?

Życzliwość i komunikatywność to absolutna podstawa w tym zawodzie. Uśmiech, chęć do pracy z ludźmi i łatwość nawiązywania nowych kontaktów to cechy, które umożliwiają nawiązanie współpracy z agencją oraz ułatwiają wypełnianie powierzonych hostessom obowiązków. Poza tym liczy się również inteligencja. Niemal na każdy event hostessy musza przyswoić pewien zakres wiedzy, która pozwoli im na poziomie rozmawiać z potencjalnymi klientami oraz odpowiadać na zadawane przez nich pytania.

Jakie wydarzenia obsługują hostessy?

W dużej mierze wymagania stawiane przed hostessami zależą od rodzaju organizowanego wydarzenia. Młode, atrakcyjne dziewczyny obsługują akcje promocyjne, mające na celu zachęcenie klienta do poznania produktu i przetestowania go oraz imprezy branżowe i eventy, podczas których hostessy witają gości, oprowadzają ich po obiekcie i udzielają praktycznych informacji. Prócz tego na targach wystawienniczych skłaniają biznesmenów do odwiedzenia danego stoiska, wręczają gadżety reklamowe, a także prezentują produkty lub usługi danej marki.