Agencja i jej hostessy – przygotowania do eventów

Atrakcyjne, uśmiechnięte, z łatwością nawiązujące nowe kontakty dziewczyny to wprost nieoceniona pomoc dla każdej firmy, która regularnie uczestniczy w targach wystawienniczych, konferencjach, imprezach promocyjnych i innych. Praca hostess, bo o nich tu oczywiście mowa, nie kończy się jednak na przyjściu na czas na organizowane wydarzenie i ładnym wyglądaniu. Przygotowania do eventu to zdecydowanie dłuższy i bardziej skomplikowany proces, który wymaga opracowania szczegółowego planu działania.

Plan i rekrutacja

Pierwszym krokiem w kierunku obsługi wydarzenia przez agencję hostess jest wyznaczenie koordynatora lub supervisora, który odpowiedzialny będzie za kontakt z pracownicami oraz kontrolę całego zespołu. W tym celu powinien on zacząć od opracowania spisu zadań, według którego rekrutowane będą przyszłe pracownice. Jasno określone wymagania sprawią, że proces naboru będzie przebiegał dużo sprawniej – zainteresowane zleceniem dziewczyny będą mogły skonfrontować oczekiwania agencji ze swoimi umiejętnościami.

Odprawa

Po procesie rekrutacji przychodzi kolej na spotkanie całego zespołu, swego rodzaju odprawę, podczas której ekipie zostanie jeszcze raz przypomniany planowany przebieg wydarzenia oraz podział obowiązków. Agencja musi mieć pewność, że każdy doskonale wie, jakie zadania zostaną mu powierzone i do czego się zobowiązuje w ramach zawartej umowy. Dlatego na odprawie konieczne wydaje się omówienie zasad współpracy i obowiązków, a także udzielenie pracownicom praktycznych informacji. Poza tym, to świetna okazja, by lepiej zapoznać się z hostessami, upewnić jak wyglądają, a także przekonać, czy na pewno poradzą sobie w pracy.